Náš tým

Zdeněk Kroupa

výchovný pracovník – Domov „Na Zámku“ v Nezamyslicích

V oblasti sociálních služeb, péče o handicapované osoby s mentálním a kombinovaným postižením pracuji roku 1994 jako pedagogický pracovník, navíc od roku 2007 se věnuji naší Zámecké kapele, kde učím členy – uživatele texty (většina z nich neumí číst!) a zpěv. Mojí pracovní náplní jsou především pohybové a sportovní aktivity, rovněž tak se podílím na každodenní péči o uživatele ve spolupráci s pracovníky domovů v přímé péči.

V roce 2012 jsem se seznámil s programem Stimulační harmonizace. S velkým zaujetím, a musím přiznat i zvědavostí, jsem se do programu aktivně zapojil. Zprvu jako organizátor a následně jsem principy uplatněné v programu postupně přenesl i do každodenní náplně pohybových a sportovních aktivit. Osobně jsem se dnes a denně přesvědčoval o výjimečných neinvazivních účincích stimulace používaných v programu.

Postupně mě výsledky, jichž jednotliví uživatelé dosáhli, přesvědčily natolik, že v současné době velmi úzce spolupracuji na rozvoji programu, praktickém uplatnění nových technik, konzultujeme společně výsledky a navrhujeme individuální přístupy k jednotlivým uživatelům.

Je mi každodenní radostí vidět pokroky, jichž mentálně handicapované osoby dosahují navzdory své nepřízni osudu. Pracovat pro druhé je mi potěšením.

zpět nahoru