Kalendář akcí

Podzimní víkendový seminář klasické védské jógy (Rožnov pod Radhoštěm)

Termín: 10. - 12.listopad 2017

Čas: 17:00 hod Pá - 14:00 hod Ne

Místo: Léčební místo Hradisko, Rožnov pod Radhoštěm

Pořádá: Jiří Nývlt

Kapacita: 15 osob

Cena: 2.400,-Kč

1 místo volné

Popis akce

Tradiční podzimní setkání s védskou jógou. Praktické zkušenosti a získání inspirace.

Pojem klasická védská jóga není novým směrem či druhem jógy. Právě naopak, není žádným druhem a ni směrem. Je cílena na praxi s využitím primárních védských principů, na nichž je založena podstata jógy jako taková, jež se vyvíjela od vědomí postupně k našemu tělu. To je také podstata praxe bez přívlastků, bez moderních trendů, bez kompromisů „civilizované“ společnosti. Je cílena a vnímána především jako mentální trénink, transformace naší mysli v každém ohledu jógové praxe i každodenního života. Pokud neumíme použít a využít zkušenosti v našem životě, každý den, každou hodinu, je sebelepší dovednost technik a cvičení, či encyklopedická znalost filozofie k ničemu. A pokud se cokoli děje bez přítomnosti našeho vědomí, „jako by se to nestalo“. Vše, co je, je buď vědomé, nebo nevědomé. Takového ryzího poznání lze dosáhnout kdekoli na světě, neboť se nachází uvnitř každého z nás prostřednictvím našich pocitů, vjemů a míry schopnosti našeho vnímání, postupně přecházejícího do přirozeného procesu vnímání vnímání.

Seminář je určen pro ty zájemce, kteří hledají inspiraci a aspiraci k upevnění tělesného či psychického zdraví, celkové vitality, případně nalezení skutečného smyslu a užitku života, na vlastní kůži pochopit, jak vlastně to co je, ve skutečnosti „je“. Účastníci se seznámí, jak využívat vlastní neomezený vnitřní potenciál transformace, sebeuzdravování (v rámci možného potenciálu těla a mysli), netušené možnosti života i vlastních schopností. Jógové pozice, cvičení či jakékoli techniky jsou „pouhým“ prostředkem a nikoli cílem. S tímto vším lze získávat postupně osobní zkušenost a jejím prostřednictvím dospět k poznání pravdy o sobě i životě samotném.

Forma je přizpůsobena maximalizaci osobního podílu každého účastníka na získaných zkušenostech. Průběh semináře bude cílen na vnitřní pocity a zážitky, na fyzické a současně mentální úrovni, na objasnění a praktické využití védských principů, mentálního tréninku při cílené práci s myslí, hluboké relaxace a seznámení s podstatou meditace, využití práce s tibetskými mísami apod. V neposlední řadě budou využity i praktické zkušenosti s dlouholetou praxí uplatnění klasické védské jógy v terapeutickém programu STIMULAČNÍ HARMONIZACE®.

Rámcový program semináře:

  1. význam a způsoby snižování celkového napětí, rozdíl mezi rovnováhou a harmonií, celistvost a lokalizace
  2. význam a práce s dechem, dech jako nositel vitální síly – prány, dech jako základní očistná technika, význam dechu v jógové praxi, propojení tělo – dech, mysl – dech
  3. očista v jógové praxi, možnosti samoléčení a transformace neuronové sítě, terapeutické účinky praxe klasické védské jógy, význam jemných vibrací (mantry, myšlenky, tibetské mísy apod.)
  4. práce s pozorností, vjemy a pocity, jak je vnímat a využívat, vědomá pozornost a jógové pozice, princip „i méně je více“
  5. základní meditace na siddhi

Organizační pokyny

V ceně semináře je ubytování, vegetariánská strava 3x denně, pronájem prostorů a odměna lektora. Oblečení dle aktuálního počasí. Na cvičení vrstvené oblečení, podložka s dekou nebo ručníkem, ponožky.

PLATEBNÍ ÚDAJE: ČSOB a.s.
číslo BÚ 247 963 829 / 0300
variabilní symbol 17018
konstatní symbol 0308
zpráva platby jméno a příjmení účastníka

Poznámka: Platbu v plné výši ceny semináře je třeba provést následně po elektronickém odeslání závazné přihlášky na výše uvedený účet před zahájením semináře.

zpět nahoru